BALLI SUSAMLI TAVUK

2018-01-17 17:43:04 0 By: John Times Read: 359

 


Organik bal ile yapılabilecek sadece tatlı tarifleri yok. Balı hem sağlığımız için hem güzelleşmek için kullanabiliriz. Kullanım fonksiyonları oldukça fazla olan bal bir ilaç gıdadır. Aynı zamanda yemeklerimizin baş tacıdır. Balın kullanabileceği yemek tarifleri yelpazesi çok geniştir. Bunlardan biri de ballı susamlı tavuk tarifidir. Yemeğin 20 dakikada hazırlanma sizin için de zamandan avantaj olacaktır. Malzemeler:

·         4-5 tane tavuk butu

·         4-5 tatlı kaşığı susam

·         4-5 tatlı kaşığı soya sosu

·         4-5 tatlı kaşığı organik bal

·         1 çay kaşığı karabiber ve tuz

·         4-5 tatlı kaşığı zeytinyağı

4-5 tavuk butunu güzelce doğrayın. Bir kasenin içine doğradığınız tavukları koyun. Sonrasında kaba 4-5 tatlı kaşığı soya sosu,  4- tatlı kaşığı susam, 4-5 tatlı kaşığı zeytinyağı, 4-5 tatlı kaşığı organik bal, tuzu ve karabiberi ilave edin ve iyice karıştırın. Karıştırdığınız malzemelerin homojen olmasına dikkat edin. İyice karıştırdığınız malzemeleri, zeytinyağı kullanarak önceden ısıtılmış olan tavaya ekleyin. 15 dakika kadar pişirin ve tavukların suyunu salmasını bekleyin. Zeytinyağının çok yanmamasına dikkat edin. Tavuklar suyunu saldıktan sonra susamlar da çok yanmadan tavukları bir kaba alın. Tarif 3-4 kişiliktir. Ailenizle birlikte yiyebileceğiniz doyurucu ve güzel bir tarif. Aynı zamanda habersiz gelen misafirlerinize evinizde bulunan, her zaman bulunabilen bu malzemelerle kısa bir sürede yemek ikram edebilirsiniz.  Afiyet olsun.

Comments

Write Comment

 Sitemizde satmakta olduğumuz kestane, çam ,çiçek ,organik lavanta balı karakovan ve petekli bal gibi hiçbir katkı maddesi içermeyen tamamen doğal bal,arı sütü, polen ve  Sıvı propolis gibi tüketicinin tercihlerine en güvenilir şekilde yanıt verebilmektedir. Doğal olarak üretilen ballı, polenli ve propolisli sabunları da siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. 

  

text_heading